המנהג לחלק מתנות קטנות לאורחים בחתונה – באנגלית הוא קרוי wedding favor – מקובל מאוד באירועים בחו"ל ומתחיל להיכנס גם לארץ. מדובר במתנות קטנות של תשומת לב, שמוענקות לאורחים כתודה על השתתפותם באירוע ומשמשות כמזכרת ממנו. פעמים רבות מתאימים את המתנות לאופי ולסגנון של האירוע – למשל במקרה שלנו מדובר באירועים בשרון. מתאימים את המתנות לעיצוב ולצבעים של המקום, לעונה בשנה ועוד. המתנה גם יכולה לסמל את הייחודיות או את המאפיינים של הזוג.
יש אינספור רעיונות אפשריים למתנות לאורחים; אספנו בשבילכם כמה אפשרויות.
המתנה לאורחים יכולה להיות אביזר או אלמנט שישמש אותם במהלך האירוע ואז הם פשוט לוקחים אותו הביתה. דוגמא קלאסית לכך היא עציצים קטנים של תבלינים או פרחים, שמשמשים באירוע לקישוט השולחנות, והאורחים לוקחים אותם איתם הביתה בסוף הערב. דוגמאות נוספות יכולות להיות צעיפים בחתונה בצפון או בחורף או משקפי שמש, שמשיות או מניפות בחתונה קיצית או ליד הים.

קטגוריית המתנות האכילות מכילה המון רעיונות למתנות כאלו – מעוגיות בצורות שונות, צנצנות ריבה או דבש קטנות, שקיות בד ממולאות בסוכריות, שוקולדים או שקדים מצופים סוכר (בצבעי עיצוב החתונה כמובן!), פרוסות מעוגת החתונה באריזות מושקעות ועוד ועוד.

ובדומה למתנות אכילות, אפשר להעניק מתנות שקשורות לשתייה, כמו בקבוקי בירה או יין קטנים ממותגים עם שמות החתן והכלה, פחיות משקה קטנות או שרוולים לכוסות קפה.

אפשר לחלק לאורחים מתנות שישמשו אותם אחר כך בקישוט הבית: מגנטים שונים, פסלונים קטנים, קישוטי קרמיקה תלויים, נרות ומעמדים לתמונות (שבמהלך האירוע גם יכולים להחזיק את מספר השולחן). את האירוע שלכם הם לא ישכחו כל כך מהר.

גם כלי בית קטנים, כמו כפיות חרוטות, חותכני עוגיות ופקקים לבקבוקי יין יכולים להתאים.

זוגות דתיים או מסורתיים יכולים לתת לאורחיהם במתנה ספר תהילים קטן, שלט עם ברכת המזון או ברכת הדרך, בתוספת פרסונליזציה של שמות החתן והכלה, מיקום ותאריך האירוע.
מתנות אישיות יותר, במיוחד אם החתונה שלכם קטנה ואינטימית, יכולות להיות לדוגמא סבונים בעבודת יד או מחזיקי מפתחות עם חריטה.

זכרו: גם המתנה הקטנה והפשוטה ביותר תתקבל באהבה ובשמחה אם תשקיעו באריזה מיוחדת וצבעונית.

מזל טוב!
***