בחתונות ואירועים בחו"ל מאוד מקובל לבקש מהאורחים לחתום ולכתוב ברכה קצרה בספר אורחים (Guest book). זו מזכרת נהדרת מהאירוע עבור בעלי השמחה, שכך יכולים להיזכר גם שנים מאוחר יותר מי בא לשמוח בשמחתם, ולקרוא מילים מרגשות ואיחולים שהאורחים שולחים להם.

אתם יכולים להציב בכניסה לאירוע ספר מהודר עם דפים חלקים וכלי כתיבה, ולבקש מהאורחים שלכם לכתוב בו, אבל ספר אורחים לא חייב להיות באמת ספר! האורחים שלכם יכולים לכתוב לכם ברכות ואיחולים במגוון שיטות, שבסופו של דבר יכולות להוות גם קישוט נאה לאירוע שלכם או, אחר כך, לביתכם. הנה כמה רעיונות שלוקטו ברחבי הרשת.

אפשר לתת לאורחים לכתוב ברכה קצרה ולחתום על אות גדולה ממתכת או עץ, המהווה את האות הראשונה של שם המשפחה החדש שלכם, או לחילופין – על שתי אותיות שמרכיבות את ראשי התיבות של השמות הפרטיים של בני הזוג. את התוצאה תוכלו לתלות אחר כך בביתכם.

.

רעיון מקסים, אבל כזה שדורש הכנה מראש, היא לתת לאנשים להצטלם עם לוח, שעליו יכתבו ברכה עם גיר. בצורה דומה ניתן כמובן לתת להם לכתוב ברכה על בריסטול עם טושים. תצטרכו לארגן מצלמה עם חצובה ומישהו שיצלם, או לחילופין להדריך את האורחים כיצד לצלם את עצמם (עם טיימר). זו יכולה להיות מזכרת ממש מקסימה מהאירוע.

.

אם אתם חובבי יינות, תוכלו לתת לאורחים שלכם לכתוב לכם ברכה על פקקי שעם של בקבוקי יין. את הפקקים אפשר אחר כך לסדר בקערה דקורטיבית או צנצנת גדולה, לקישוט הבית.

.

אם אתם בכל זאת אוהבים את ספר האורחים המסורתי, תוכלו עדיין לשדרג אותו ולהדביק בו מעטפות קטנות. האורחים יכתבו את הברכה על פתק ויכניסו למעטפה, עליה יכתבו את שמם. זה גם יחסוך לכם את מלאכת ההדבקה של הברכות באלבום לאחר האירוע.

.

עוד שיטה פשוטה וקלה ליצירת ספר אורחים – לתת לאורחים לכתוב ברכות על פתקים, ולשים אותם בתיבה מקושטת שהכנתם מראש. אחרי האירוע תוכלו מידי פעם לפתוח את התיבה, לקרוא את הפתקים ולהתרגש מחדש.

.

אם אתם חובבי תיוק וסדר, השיטה הזו בשבילכם. תנו לאורחים לכתוב את הברכה על כרטיסיות קטלוג, עם אותיות הא"ב. כל אורח ישתמש בכרטיסיה עם האות של שם משפחתו, וכך כל הברכות תהיינה מסודרות ותוכלו למצוא ברכה ספציפית בקלות.

.

הרעיון הזה מקסים במיוחד. תנו לאורחים לתלות את פתקי הברכה באמצעות אטבים על ענף שתציבו בתוך אגרטל. המראה קסום ומהווה גם קישוט יפה לאירוע שלכם.

.

למה לכתוב על פתק כשאפשר לכתוב על ריבוע בד? לאחר האירוע תוכלו לתפור מהריבועים שמיכה לקישוט הקיר, או אפילו שמיכה לתינוק במידה ומדובר במסיבת ברית או בריתה. אל תשכחו לצייד את האורחים בטושים המיועדים לבד כמובן.

.

רוצים לקבל מהאורחים קצת מעבר לברכות המזל טוב הרגילות? הכינו עבורם טפסים שבהם ימלאו טיפים לזוגיות טובה עבור החתן והכלה, או טיפים להורים הטריים במקרה של מסיבת ברית.

.

עוד רעיון מדליק באותו סגנון: צרו טפסים עם סיפור קצר ובו מילים חסרות, ובקשו מהאורחים להשלים אותן. למשל: "כששמעתי שהחתן והכלה עומדים להינשא, ישר חשבתי ש____________", "הכלה תמיד צריכה ל________", "אסור באיסור חמור שהחתן ________" וכו'. צפו לתוצאות משעשעות!

.

שפע ברכות ואיחולים גם מאיתנו!

למגזין ערוגות הבושם, לחץ כאן.

בכל שאלה, אנא פנה אלינו, צוות ערוגות בושם.