השרון הפך לבירת האירועים של המדינה; גני אירועים בשרון הפכו לבחירה המועדפת על החוגגים המקומיים. המגוון הגדול של גני אירועים בשרון מאפשר ללקוחות המתכננים אירוע ליהנות מבחירה. השפע הזה יכול להיות גם מעט מרתיע כיוון שכשאר ההיצע כל-כך גדול, כיצד ניתן לבחור גן אירועים בשרון אחד ויחיד? בשורות הבאות ייעשה ניסיון לעשות קצת סדר ולסייע לזוגות שמתכננים את יום חתונתם למצוא את המחט הזהובה בערימת השחת שנקראת גני אירועים בשרון. זהו מדריך מקוצר למחפשים גן אירועים בשרון שיפרט כמה שיקולים חשובים שיש לקחת בחשבון בתהליך הבחירה של המקום שבו יתקיים האירוע החשוב.

שיקולים מקדימים

את תהליך הבחירה ניתן לחלק לשני חלקים. החלק הראשון בבחירת גן אירועים בשרון הוא שלב השיקולים המקדימים. לפני שיוצאים לסיור הגדול בין גני אירועים בשרון – השלב השני של הבחירה – יש להשקיע חשיבה ותכנון ולהגדיר לעצמנו מטרות וכללים, מעין אסטרטגיה של היום הגדול. התכנון האסטרטגי מתחלק גם הוא לכמה חלקי משנה.

תקציב

מבלי לקבוע מהו סדר העדיפויות שלפיו נדרג את השיקולים השונים, אין ספק ששאלת התקציב היא פרמטר חשוב בתהליך הבחירה של גן אירועים בשרון. נהוג שאת תקציב החתונה מחשבים לפי מחיר למנה כיוון שכך נהוג בעולם התמחור של גני אירועים בשרון. עם זאת כדאי למתכנני החתונה לחשוב גם במושגים של תקציב גלובלי דהיינו כמה כסף תעלה החתונה כולה. צריך לזכור שבתקציב הכולל יש לחשב גם הוצאת נלוות ולא רק את המחיר של גני אירועים בשרון. את התקציב כדאי אם כן להגדיר בצורה כללית ואז להחליט איזה חלק מתוך הסכום יוקדשו לשכירת גן אירועים בשרון.

כמות מוזמנים

כפי שכבר ציינו, אין זה המקום לדרג את השיקולים השונים לפי סדר החשיבות שלהם. כל זוג צריך להחליט מה חשוב לו יותר: השיקול הכלכלי או שיקולים אחרים. כאשר מדברים על מספר המוזמנים ניתן להחליט שהמספר ייקבע בהתאם לתקציב אבל אפשר גם לקבוע את התקציב בהתאם למספר המוזמנים שבני הזוג, וההורים שתמיד מעורבים בעניין, רוצים לראות ביום החתונה. גני אירועים מודרנים הם לרוב מקומות מרווחים אבל גם כך ישנה מגבלה על מספר המוזמנים שניתן להכניס אל גני אירועים בשרון שאינם בעלי גודל אחיד. ההחלטה על מספר המוזמנים תשפיע בצורה משמעותית על בחירת המקום. חשוב לזכור שמספר המוזמנים יכול עוד להשתנות ולכן כאשר בוחנים גני אירועים בשרון צריך לחשוב על בחירת גן אירועים בשרון שיכול להתאים לגמישות מסוימת במספר המוזמנים. זכרו: מקום גדול מדי יגרום לחתונה להיראות מעט דהויה ועצובה; מקום קטן מדי יגרום לחתונה להיראות צפופה.

אופי האירוע

האם אתם מעוניינים באירוע שבו שולטים הצעירים או אירוע שבו המבוגרים חשים בנוח? גני אירועים בשרון מציעים תפאורה, סידור ואופי שונים זה מזה. כדאי לחשוב האם אתם מעוניינים באירוע בעל אופי מחויט או אירוע בעל אופי רוחני יותר. גן אירועים בשרון שיש לו עיצוב אלגנטי ועשיר יתאים יותר לאופי אירוע הראשון ואילו גן אירועים בשרון שמעוצב אולי עם נגיעות מזרחיות ועם תפאורה יותר צנועה וטבעית יתאים לאופי השני.

זמן

גני אירועים בשרון עמוסים יותר בעונות מסוימות מאשר באחרות ולכן המחירים עולים ויש להזמין מקום יותר זמן מראש. כמו כן, ישנם גני אירועים בשרון שמותאמים לכל מזג אוויר ואילו אחרים מתאימים רק לימים שבהם אפשר לחגוג בחוץ מבלי לחשוש מגשם או מקור. כאשר בוחרים גן אירועים בשרון עבור עונות המעבר או עבור החורף יש למצוא מקום שיכול לאפשר חגיגה בחוץ או בפנים בהתאם לתנאי מזג האוויר ואולי אפילו לחשוב על אולמות בשרון.

מיקום

השרון הוא אזור רחב ידיים וכאשר בוחרים גני אירועים בשרון צריך לחשוב על הנגישות ועל המרחק. אם בוחרים גן אירועים בשרון שנמצא מעט רחוק ממקום ישוב ניתן ליהנות מנוף ומרחבים אבל ייתכן שהגישה למקום תהיה מעט קשה על האורחים. סעיף זה קשור לסעיף האופי של האירוע. גני אירועים בשרון מרוחקים מתאימים יותר לצעירים או לחובבי טבע. גני אירועים בשרון שממוקמים יותר קרוב לכבישים ראשיים מתאימים יותר למבוגרים ולבעלי המשפחות שמעוניינים להגיע בקלות ואז לחזור בקלות הביתה.

הסיור הגדול

לאחר שכל השיקולים הללו, ועוד כמה שייתכן שהזנחנו, נלקחו בחשבון וההחלטות התקבלו, ניתן לצאת לסיור הגדול בין גני אירועים בשרון. בסיור אין צורך לבקר בכל גן אירועים בשרון אלא רק באלה שכבר עומדים בקריטריונים שקבעתם בתהליך התכנון המקדים. להלן נפרט בקצרה כמה פרמטרים חשובים שיש לבחון לפיהם גני אירועים בשרון כדי לבחור את המקום הנכון לכם.

רמת התחזוקה

מי שרוצה לחסוך לעצמו זמן בסיור הגדול צריך לגשת אל השירותים ברגע שהוא נכנס אל גן אירועים בשרון. מצב הניקיון של השירותים יכול ללמד אתכם המון על רמת התחזוקה של גני אירועים בשרון. המלצה: אם השירותים מוזנחים, תלכן לחפש מקום אחר. בדקו גם את הניקיון הכללי במקום, מצב הריהוט, רמת הגינון, הסדר או חוסר הסדר וכל סימן שיכול להעיד על רמת התחזוקה של גן אירועים בשרון.

שירותים נלווים ונותני שירותים

יש גני אירועים בשרון שמספקים את כלל השירותים לאירוע ועליכם להחליט אם זה מתאים לכם או לא. במידה והמקום לא מספק שירותים בדקו אם יש ספקי שירותים שאתם מחויבים לעבוד איתם. ישנם שיקולים לכאן ולכאן וקצרה היריעה מלפרטם אבל כך או כך זהו פרמטר שיש שלהתחשב בו.

הערכות למקרים לא צפויים

האם גן אירועים בשרון זה או אחר ערוך לתקלות? האם, לדוגמה, יש לו גנראטור לשעת חרום? האם יש לו רשימת תרחישים ופיתרונות למשברים שונים?

אוכל

זהו נושא רחב יריעה בפני עצמו שיש לגשת אליו בנפרד. זכרו רק שישנם הבדלים אדירים בין גני אירועים בשרון בכל הנוגע לאוכל: רמת האוכל, צורת ההגשה, כשרות, מבחר מנות ועוד ועוד. יש להקדיש לכך תשומת לב נפרדת כיוון שזהו נושא שנמצא במקום גבוה ביותר ברשימת השיקולים כאשר ניגשים לבחור גן אירועים בשרון.

מה כולל המחיר

גני אירועים בשרון עשויים לתת הצעת מחיר שאיננה תמיד מבטאת את המחיר האמיתי והסופי. בדקו היטב מה כלול בהצעת המחיר. האם השכר למלצרים ולמנהל האולם כלול במחיר? האם האבטחה כלולה במחיר? ומה לגבי הגברה ותאורה?

רעש

אין חתונה בלי ריקודים, אין ריקודים בלי רעש של מוזיקה ושל אנשים. גני אירועים בשרון אינם יכולים לעשות רעש בכמויות בלתי מוגבלות. בדקו היטב עד איזו שעה מותר לעשות רעש וכמה רעש אפשר לעשות. אם אתם מתכננים להרעיש עד שעה מאוחרת תעשו בחוכמה אם תבחרו גן אירועים בשרון שנמצא רחוק ממקומות ישוב ובתי מגורים.

שעת סגירה

אפילו גני אירועים בשרון הולכים לישון. בדקו עד איזו שעה תוכלו לחגוג.

נקווה שמדריך זה לבחירת גן אירועים בשרון יסייע ולו במעט בתהליך התכנון של היום הגדול והחשוב