התאמת צבעי האיפור לצבעי העור, העיניים והשיער.בין ההכנות המרובות לחתונה, בפני הכלה (תרתי-משמע) ניצב האתגר החשוב של מציאת האיפור הנכון לחופה ולחתונה.

איפור כלות צריך להחזיק מעמד ולהראות מעולה במשך כל יום החתונה, גם בצילומי החוץ וגם בגן אירועים. לכן מומלץ מאוד לתאם עם המאפרת שבחרת פגישת ניסיון שאורכת כשעה. במהלך הפגישה, הכלה והמאפרת עושות מעין חזרה גנרלית על האיפור של החתונה. איפור ניסיון חשוב מאוד לשני הצדדים – הן לכלה, במיוחד אם היא לא רגילה להתאפר ביום-יום, והן למאפרת, שצריכה להכיר את האדם שעומד מולה, להבין מה נדרש ממנה, מה יתאים, באילו חומרים כדאי להשתמש וכן הלאה.

חשוב שתהיה לך "כימיה" עם המאפרת

 

זו גם ההזדמנות לתאם ציפיות באופן כללי: לוח זמנים, בקשות מיוחדות ועוד. פגישת ניסיון עם המאפרת מאפשרת להציע הצעות, לבצע ניסיונות, להוריד חלק מהאיפור אם התוצאה לא טובה, ולאפר שוב עד שמגיעים למה שרצינו. 

למה כדאי לשים לב בזמן איפור ניסיון? על מה להקפיד?

להמנע ככל האפשר מחשיפה לשמש בשבוע שלפני האירוע

 

 • חשוב שתהיה לך "כימיה" עם המאפרת – שהיא תבין את הסגנון שלך ותתייחס ברצינות ובאדיבות לבקשות שלך.
 • לראות את התמונה השלמה – מאפרת מקצוענית באמת תבדוק איתך גם מה סגנון השמלה ומה צבעי הזר או האביזרים, התכשיטים ועוד, כי מה שחשוב זה הלוק הכללי.
 • התאמה אישית – התאמת צבעים של צלליות, אודם, מסקרה ועוד לצבעי העור, העיניים והשיער.
 • בדיקת עמידות – בתום איפור הניסיון הישארי עם האיפור – זה יתן לך אינדיקציה לגבי אורך החיים והעמידות של האיפור. חשוב רק לזכור שביום האירוע עצמו איפור יכלול שימוש בחומר מקבע ויהיה עמיד קצת יותר, אם כי לא כל המאפרות משתמשות בחומר מקבע (גם את זה כדאי לבדוק ולתאם ציפיות).
 • התייעצות – אם את אוהבת להתייעץ, את יכולה להזמין איתך לאיפור ניסיון חברה טובה או קרובת משפחה. זה מקובל וזה יעניק לך ביטחון, כי ביום החתונה הן מן הסתם לא יתחילו להעביר ביקורת על האיפור. בזמן איפור ניסיון יש יותר סיכוי שתקבלי חוות דעת כנה.
 • עמידה בזמנים – תבדקי האם המאפרת עומדת בלו"ז, כי יום החתונה, כידוע, הוא יום לחוץ. בעיקרון איפור ניסיון אמור לקצר את התהליכים ב"זמן אמת", כי המאפרת כבר יודעת בדיוק מה לעשות. 
 • אלרגיות – הכי חשוב, לשים לב שאין תגובה אלרגית לאחד המוצרים. להגיע לאירוע שלך עם עיניים אדומות או עם פריחה לא נשמע כמו חוויה מומלצת.

דברים נוספים שצריך לעשות לפני היום הגדול, בכל מה שקשור לאיפור

איפור לכלה

 • להמנע ככל האפשר מחשיפה לשמש בשבוע שלפני האירוע. אם בכל זאת נחשפים – למרוח קרם הגנה עם מקדם הכי גבוה. השיזוף עלול לשנות את כל הגוונים של האיפור, ועור חם גם מחזיק פחות טוב תכשירי איפור.
 • אם את מתכננת ניקוי עמוק של העור, רצוי להגיע לקוסמטיקאית לכל המאוחר עשרה ימים לפני יום האירוע כדי למנוע אדמומיות יתר. בכלל, בשבוע שלפני החתונה, להתעסק כמה שפחות עם הפנים…
 • אם את מרכיבה עדשות מגע (או משקפיים, אך בחופה ודאי תעדיפי לשים עדשות…) חשוב לבדוק האם האיפור לא נמרח בזמן הכנסתן, ובכלל איך את מסתדרת עם עיניים מאופרות יחסית בכבדות ועם עדשות מגע בו-זמנית. בעיקרון, מכניסים את העדשות לפני שמתאפרים.
 • אם יש לך עור יבש ובעיקר שפתיים יבשות, כדאי לעשות פילינג טבעי ועדין כמה ימים לפני החתונה, להקפיד לשים קרם לחות, ולישון עם חומר מלחלח על השפתיים מספר לילות לפני כן. קל יותר לאפר שפתיים רכות ולא יבשות, והאודם מחזיק טוב יותר.
 • לאירוע עצמו, כדאי להביא תיק קטן עם אודם/גלוס ופודרה, לתיקונים קטנים במידה ויהיה צורך בהם.

הדברים הקטנים יכולים להשפיע בגדול אבל הכי חשוב לזכור: את הכי יפה כשאת רגועה והאיפור הכי חשוב הוא החיוך שלך…

הטיפים והתמונות באדיבות ענבל קפלן, מאפרת מקצועית